Služby & možnosti

Služby

Možnosti

Termálne kúpele aquapark Gino Paradise Bešeňová

Vodný park Bešeňová je rekreačné stredisko pri obci Bešeňová v okrese Ružomberok. Zariadenie s celoročnou prevádzkou má vybudovanú sieť krytých i vonkajších bazénov, toboganov, wellness, ubytovacích i stravovacích kapacít i kongresových priestorov.

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší akvapark na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša v mestskej časti Ráztoky, na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara. Zdrojom termálnej vody je vrt, z ktorého prúdi na povrch voda z hĺbky vyše 2 500 m s teplotou 60,7°C.

Vitalpark Lúčky

Aqua Vital Park Lúčky je plnohodnotný aquapark, ktorý je súčasťou kúpeľov v Lúčkach. Aqua Vital Park leží na severnom okraji obce Lúčky, asi 14 km Ružomberka. Aquapark ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou s teplotou 28 °C až 38 °C. Vonku sa nachádza vonkajší sedací bazén (36 °C až 38 °C) a rekreačný bazén (28 °C – 33 °C). V rekreačnom bazéne sa nachádza niekoľko vodných atrakcií ako napr. masážne trysky alebo vodné čaše.

Termálny prameň Medokýš v obci Kalameny

Termálny prameň Medokýš v Kalamenoch tvorí umelý vrt z roku 2000 s teplou vodou - približne 33°C. Okolo vrtu bolo vybudované umelé jazierko s rozmermi 20x10 metrov, čo umožňuje bezplatné kúpanie aj mimo letného obdobia. Voda je iba slabo mineralizovaná, má silný sírny zápach a jej sfarbenie je jemne oranžové. Výver vody na povrchu vytvára fontánku, okolo ktorej je možné sa posadiť a nechať sa týmto tlakovým prúdom masírovať. Neďaleko sa nachádza ohnisko a sú tam lavičky na oddych.

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa je zaľadnená jaskyňa v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline, jedna z Demänovských jaskýň. Doložená už roku 1299 ako jedna z najstarších známych jaskýň v Európe. Nachádza sa v brale Bašta nad Kamennou chatou. Z 1 900 m je sprístupnených verejnosti 680 m.

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa je národná prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň. Nachádza sa v katastrálnom území obce Liptovský Ján v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Územie bolo vyhlásené v roku 1972 a naposledy novelizované v roku 1996. Ochranné pásmo nebolo určené.

Archeoskanzen Havránok

Havránok je archeologická lokalita nad priehradným múrom Liptovskej Mary a múzeum v prírode. Nachádza sa v katastrálnom území obce Liptovská Sielnica, 2 km južne od obce Bobrovník v okrese Liptovský Mikuláš. Leží na východnom úpätí vrchu Úložisko.

Priehrada Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, ktoré sa nazýva aj ,,Liptovské more” a je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Celkovým objemom 360,5 mil. m3 je näjväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, kúpania sa, člnkovania, surfovania, jazdy na vodných skútroch, a taktiež je možné absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou.

Bešeňovské travertíny

Bešeňovské travertíny sú prírodný výtvor, ktorý sa nachádza na Liptove, v Žilinskom kraji pri obci Bešeňová. Objekt bol vyhlásený za chránenú prírodnú pamiatku v roku 1984. Tvoria ju štyri samostatné celky Červené terasy (alebo Červená terasa), travertínová skalka zvaná Kaplnka, pramenný travertínový kráter nad nivou Váhu tzv. Bazén a Biele terasy (alebo Biela terasa) s odumretým travertínom a niekoľko solitérnych minerálnych prameňov.

Lučanský vodopád

Lúčanský vodopád sa nachádza v kúpeľnej obci Lúčky a je prírodnou pamiatkou, ktorá patrí do územia TANAPu. Raritou je aj fakt, že sa nachádza uprostred dediny a padá z travertínovej terasy z výšky 12 metrov do malého jazierka. K Lúčanskému vodopádu sa môžete veľmi pohodlne doviezť autom, keďže v blízkosti sa nachádza aj malé parkovisko.

Ski Park Ružomberok,

Malinné alebo Malinô Brdo alebo Skipark Ružomberok je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v pohorí Veľká Fatra pri Ružomberku. Škála zjazdových tratí je široká. Ich dĺžka sa pohybuje od 130 m až do 1 200 m. Zjazdové trate týchto dĺžok sa nachádzajú priamo v lokalite strediska Malina - Brda. Okrem toho sa tu nachádza 3 900 m dlhá zjazdovka, ktorá začína na Maline a končí v Hrabove pri údolnej stanici kabínkovej lanovky.

Jasná Chopok – Nízke Tatry

Jasná je turisticko-športové centrum zimnej i letnej rekreácie. Nachádza sa v geomorfologickom celku Nízke Tatry, v chránenom území NAPANT-u, v závere Demänovskej doliny. Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Je situované po oboch stranách Chopku Nachádza sa tu 13 lanoviek a 10 vlekov.